01. TROCHĘ HISTORII

 

Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się w dzieciństwie, gdy dostałem swój pierwszy plastikowy aparat Ami 66. Potem, sukcesywnie, była Smiena, Zenit i w końcu lustrzanka cyfrowa. Początkowo próbowałem utrwalać w obiektywie dosłownie wszystko: ludzi, architekturę, krajobrazy, itd. Inspiracji poszukiwałem wszędzie. Jednak zawsze fascynowała mnie przyroda w swojej niepowtarzalnej formie i to ona stała się motorem napędowym do pracy nad zdjęciami ptaków.

Fotografia przyrodnicza to swego rodzaju „polowanie” w którym ogromną rolę odgrywa przypadek-fotograf musi znaleźć się we właściwym miejscu o właściwym czasie. Uzyskanie wymarzonego efektu wymaga nie tylko poświęcenia i talentu, ale w znacznej mierze szczęścia. Dlatego też staram się nie rozstawać z aparatem fotograficznym. Kontakt z przyrodą dodaje mi energii, napawa optymizmem, pozwala mi zregenerować siły oraz po prostu cieszyć się z piękna otaczającego nas świata. Lubię ciszę, spokój, dlatego też większość wolnego czasu spędzam w lesie, parku, bądź nad rzeką wypatrując skrzydlatych bohaterów swoich zdjęć. Obserwacja ptaków wyostrza zmysły, każe unosić wysoko głowę i wręcz pokochać podniebne przestrzenie.

W fotografii ważne jest dla mnie uchwycenie „modela” w najwspanialszym świetle. To światło maluje nam obrazy, a moim zadaniem jest tak zatrzymać chwilę, by zachwycić i oczarować odbiorcę. Jednak wbrew wszelkim zasadom i kryteriom, najważniejsze są emocje. Jeżeli fotograf nie czuje nic utrwalając to, na co patrzy, nie sprawi, aby ludzie oglądający jego zdjęcia cokolwiek odczuwali. Przykładając wizjer aparatu do oka uśmiecham się sam do siebie i cytując tu jednego z fotografów światowego formatu „Nie twierdzę że potrafię to robić, ja po prostu to kocham”. Przyroda jest doskonała, dlatego staram się ukazywać nie tylko jej piękno, ale również problemy związane z oddziaływaniem człowieka na świat natury.

Niniejsza galeria jest owocem moich długotrwałych obserwacji. Nie mógłbym rozwijać swojej pasji w takim tempie, gdyby nie moja wspaniała partnerka życiowa. W tym miejscu chciałbym jej bardzo podziękować za ogromną wyrozumiałość, wsparcie i pomoc w realizacji marzeń. Życzę wszystkim odwiedzającym miłych chwil spędzonych na tej stronie, a pasjonatom fotografii - jeszcze lepszych ujęć.
                                                                                              

                                                                                                                                   

                                                                                                                                

.

02. MOJA OFERTA

Zapraszam do korzystania z mojej pasji fotograficznej. Moja oferta dotyczy zdjęć, które można znaleźć na stronie mojej galerii i jest skierowana do wszystkich zainteresowanych fotografiami w formie pliku lub wydruku, oraz do wykorzystania do celów komercyjnych (kalendarze, książki , foldery, ulotki, strony WWW itp.).

Prelekcje o fotografowaniu ptaków dla różnych typów szkół (podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne). Czas ich trwania dostosowany jest do godzin lekcyjnych, a tematyka do poziomu słuchaczy. Prelekcje urozmaicone są prezentacją fotografii i sprzętu fotograficznego. Istnieje także możliwość odbycia zajęć terenowych. Warsztaty fotograficzne dla osób początkujących i średniozaawansowanych, które chciałyby przyswoić i usystematyzować wiedzę w tym zakresie.

Zainteresowane osoby proszę o kontakt e-mail w celu ustalenia szczegółów oferty.
Wszystkie zdjęcia prezentowane na tej stronie chronione są prawem autorskim.
Ich kopiowanie, wykorzystywanie i publikowanie bez zgody autora jest zabronione i traktowane jako kradzież.

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

fb   mail   mail